ENDORSEMENTS

I am proud to have been endorsed by the following residents and businesses:

  • Al Pinheiro (Former Mayor)
  • Sam Bozzo
  • Judy Bozzo
  • Rebeca Armendariz
  • Carolyn Tognetti
  • Connie Rogers
  • Dr. John Perez
  • Rachel Perez
  • Art Barron
  • Dr. Nancy Fischer
  • Jose Montes
  • Anna Montes
  • Tim Filice
  • Hugh Smith
  • Carol Smith
  • Zachary Hilton (Bicycle & Pedestrian Commission)
  • Rebecca Scheel (Planning Commision)
  • Bruce Morasca
  • Steve Seebart
  • Bill Scheid
  • Gail Williams
  • David Lima
  • Betsy Lima
  • Pete Burge
  • Leona Burge
  • Jim Kishimura
  • Shelly Kishimura
  • Brad Bannister
  • Steve Ashford (Planning Commissioner)
  • Linda Ashford
  • Nita Edde-Mitchell
  • Dan Mitchell
  • Mike Huges
  • Richard Perino
  • Pattie Perino
  • Bill O’Conner
  • John Taft
  • Richard Sanborn
  • Rosie Sanborn
  • Marian Yoder
  • John Hernandez
  • Carolyn Hernandez
  • Cheri Sarkur
  • George Somorjai
  • Marika Somorjai
  • Phil Roloff
  • Rob Oneto
  • Steve Andrade
  • Debbie Andrade
  • Frances Olson
  • Fred Fischer
  • Sid Kaufmann
  • Marcie Vukson
  • Rudy Carassco Jr.
  • Tom Chadwick
  • Fran Chadwick
  • Robert "Spider Cantley
  • Janice Cantley
  • David Hess
  • Sue Hess
  • Tom Payne
  • June Payne
  • Frank Lopes Sr.
  • Dan Likeness
  • Chad Bollenbacher
  • Jim Fischer
  • Joan Fischer
  • Martin Salberg
  • Don Grijalva
  • Gilroy Growing Smarter
  • South Bay Labor Committee on Political Education (C.O.P.E.)
  • Santa Clara County Democratic Party
  • South County Democratic Club
  • California League of Conservation Voters
  • The Sierra Club
  • Evolve California
  • Paul Fong, President of the San Jose/Evergreen Federation of teachers AFT 6157
  • Princevalle Pet Hospital
  • Plumbers and Steamfitters Local 393
  • UA Local 38
  • Plumbers and Steamfitters Local 230
  • Plumbers and Steamfitters Local 447
  • Plumbers and Pipefitters Local 246
  • Plumbers and Pipefitters Local 442
  • Plumbers and Pipefitters Local 467
  • Plumbers and Pipefitters Local 342
  • UA Local 228
  • UA Local 159
  • Sprinkler Fitters Local 48
  • IBEW Local 332
  • Sheet Metal Workers Local 104
  • Cement Mason’s Local 400
  • Operating Engineers Local 3
  • Morgan Hill Federation Of Teachers
  • Operating Engineers Local 3 District 90
  • SC & SB Counties Building Trades Council
  • Bricklayers and Allied Craftworkers Local 3
  • Teamsters Local 853
  • United food & Commercial Workers Local 5
  • Communications Workers Of America Local 9423
  • Williams Dental Labs Inc.
  • B & S Construction
  • The James Group
  • Kaufmann & Gobel Associates Inc.